Warsztaty skierowane są do osób związanych z edukacją i kulturą - nauczycieli i nauczycielek, pedagogów i pedagożek teatralnych, edukatorów i edukatorek, animatorów i animatorek, instruktorów i instruktorek, a także pracowników i pracowniczek szkół, domów kultury, bibliotek, muzeów, galerii, NGO oraz instytucji artystyczno-edukacyjnych. Udział mogą wziąć również absolwenci i absolwentki kierunków humanistycznych i artystycznych, twórcy i twórczynie oraz działacze i działaczki niezależne. Celem cyklu warsztatów jest wsparcie uczestników i uczestniczek w pracy zawodowej, edukacyjnej i twórczej, poprzez dostarczanie praktycznych narzędzi, rozwijanie umiejętności pracy z grupami oraz przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu. Projekt promuje kreatywne podejście do pracy i wspiera rozwój osobisty oraz zawodowy.
Cykl składa się z 9 warsztatów rozwijających kompetencje kulturowe, społeczne i zawodowe, prowadzonych przez ekspertów i ekspertki z różnych dziedzin. Spotkania łączą teorię z praktyką.
ROZPOZNAWAJ – REAGUJ – IMPROWIZUJ
WARSZTAT IMPROWIZACJI PRAKTYCZNEJ I SCENICZNEJ
data: 28 czerwca 2025 (sobota)
godzina: 10:00-13:00
czas trwania: 3 godziny
miejsce: sala teatralna, budynek C, parter, Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
prowadzenie: Przemysław Buksiński
koszt: 90 zł
rezerwacja miejsc/informacje: od poniedziałku do piątku, godz. 10:00-18:00, chorea.warsztaty@gmail.com, +48 667 326 711 (koordynator projektu: Janusz Adam Biedrzycki)
Podczas warsztatu improwizacji praktycznej będziemy pracować nad koncentracją, spostrzegawczością, aktywnym słuchaniem, spontanicznym reagowaniem na nieznane sytuacje oraz pokonywaniem barier w komunikacji. Skupimy się także na precyzyjnych komunikatach, kreatywnym myśleniu oraz odwadze w podejmowaniu decyzji i działaniach.
W trakcie warsztatu improwizacji scenicznej będziemy rozwijać umiejętności improwizacyjne, poprzez gry i scenki, wykorzystując zdobytą wiedzę z warsztatu praktycznego, taką jak elastyczność w adaptacji do ról i sytuacji, kreatywność w rozwiązywaniu problemów oraz współpracę na scenie.
Wszystko to będzie służyć rozwijaniu Twojej zdolności do twórczego myślenia, szybkiego dostosowywania się do sytuacji i skutecznego działania w nieprzewidywalnym środowisku.
Przemysław Buksiński jest aktorem, animatorem, performerem, organizatorem działań artystycznych i performatywnych, trenerem, jurorem oraz przedsiębiorcą. Absolwent Animacji Kultury UMCS w Lublinie i Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także dyplomant ZASP. Prowadzi zajęcia z warsztatów teatralnych i reżyserii na UMCS w Lublinie oraz warsztaty improwizacji teatralnej w Centrum Kultury w Lublinie. Założyciel "Poławiacze Pereł Improv Teatr" i twórca grupy "No Potatoes". Aktor Sceny Prapremier InVitro, Kompanii Teatr oraz Teatru H. Ch. Andersena w Lublinie. Od lat specjalizuje się w treningu aktorskim (Bogusław Schaeffer, Katt Koppet) i improwizacji scenicznej, prowadząc warsztaty w całym kraju. Laureat Nagrody Aktorskiej na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia (2013).
Organizator: Teatr CHOREA
Partnerzy: Fabryka Sztuki w Łodzi, Szkoła Towarzystwa Oświatowego „Edukacja”
Projekt "Laboratorium Kreatywnego Działania IV" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
Laboratorium Kreatywnego Działania IV - szczegółowy harmonogram / cennik / informacje o promocjach