Warsztaty skierowane są do osób związanych z edukacją i kulturą - nauczycieli i nauczycielek, pedagogów i pedagożek teatralnych, edukatorów i edukatorek, animatorów i animatorek, instruktorów i instruktorek, a także pracowników i pracowniczek szkół, domów kultury, bibliotek, muzeów, galerii, NGO oraz instytucji artystyczno-edukacyjnych. Udział mogą wziąć również absolwenci i absolwentki kierunków humanistycznych i artystycznych, twórcy i twórczynie oraz działacze i działaczki niezależne. Celem cyklu warsztatów jest wsparcie uczestników i uczestniczek w pracy zawodowej, edukacyjnej i twórczej, poprzez dostarczanie praktycznych narzędzi, rozwijanie umiejętności pracy z grupami oraz przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu. Projekt promuje kreatywne podejście do pracy i wspiera rozwój osobisty oraz zawodowy.
Cykl składa się z 9 warsztatów rozwijających kompetencje kulturowe, społeczne i zawodowe, prowadzonych przez ekspertów i ekspertki z różnych dziedzin. Spotkania łączą teorię z praktyką.
SŁUCHAJ – BRZMIJ – OPOWIADAJ
WARSZTAT DŹWIĘKOWY
data: 29 listopada 2025 (sobota)
godzina: 11:00-18:00
czas trwania: 6 godzin + godzinna przerwa
miejsce: sala teatralna, budynek C, parter, Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
prowadzenie: Marcin Dobijański
koszt: 180 zł
rezerwacja miejsc/informacje: od poniedziałku do piątku, godz. 10:00-18:00, chorea.warsztaty@gmail.com, +48 667 326 711 (koordynator projektu: Janusz Adam Biedrzycki)
Warsztat ma na celu wprowadzenie Cię w podstawy akustyki pomieszczeń, elektroakustyki, technik mikrofonowania, emisji głosu oraz instrumentów muzycznych, a także wykorzystania nowoczesnych technologii w sztuce. W trakcie zajęć - zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej - razem z prowadzącym ustalisz co jest możliwe, czego unikać, a czego wręcz nie wolno robić, podczas pracy z dźwiękiem. Poznasz specjalistyczną terminologię, która ułatwi Ci precyzyjną komunikację w roli reżysera-realizatora lub artysty-realizatora. Nauczysz się także, jak efektywnie pracować z mikrofonem i jak wykonywać oraz wykorzystywać "sztuczki", które mogą wzbogacić wydarzenie.
Marcin Dobijański jest realizatorem dźwięku, elektronikiem, muzykiem i kulturoznawcą, ze specjalnością produkcja i realizacja muzyki. Zajmuje się głównie obsługą produkcji "live". Współpracował jako realizator m.in. z Elżbietą Adamiak oraz zespołami: Normalsi, Tosteer, Power of Trinity, Leafless Tree, Rezerwat, Proletaryat, Varius Manx. Realizował dźwięk w licznych spektaklach teatralnych, współpracując z wieloma reżyserami. Od 2014 roku na stałe współpracuje z Teatrem CHOREA. Jako muzyk i wokalista był członkiem łódzkiej grupy artrockowej Prząśniczki, a jako muzyk i kompozytor tworzył z Iwoną Jędruch. Realizował wydawnictwa płytowe, takie jak: Robert Grudzień i Iwona Jędruch "Misterium dźwięku", o. Stan Fortuna "Live in Poland", Leafless Tree "Say/Yes Live in Łódź". Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Realizatorów Dźwięku - PSRD, ZAiKS oraz STOART.
Organizator: Teatr CHOREA
Partnerzy: Fabryka Sztuki w Łodzi, Szkoła Towarzystwa Oświatowego „Edukacja”
Projekt "Laboratorium Kreatywnego Działania IV" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
Laboratorium Kreatywnego Działania IV - szczegółowy harmonogram / cennik / informacje o promocjach