Projekcję poprzedzi wykład Kornela Noconia - absolwenta filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim i badacza kinematografii. Na co dzień pracuje w Muzeum Kinematografii w Łodzi w roli kieronika Działu Promocji i Rozwoju. Może również pochwalić się opieką kuratorską wystaw o tematyce filmowej m.in. „Wideoświat. Powrót do kaset VHS”, „Oświatówka. Fabryka nieoczywistości”.
Wydarzenie kierowane jest do osób szukających spokojniejszej alternatywy dla wieczornych koncertów – z możliwością zaszycia się w kinowej sali, obejrzenia dobrego kina i porozmawiania o tym, dlaczego Łódź to tak wdzięczny (i nieoczywisty) bohater filmowy.
Harmonogram wydarzenia:
start pierwszego pokazu: 13:00 godz.
Opis: Film Krzysztofa Kieślowskiego z 1981 roku z główną rolą Bogusława Lindy. Dzieło opowiada o trzech możliwych wariantach życia jednego człowieka, których przebieg zależy od pozornie błahej decyzji – czy zdąży na pociąg. Każda z wersji ukazuje, jak może się potoczyć życie człowieka i co może wyniknąć z tego samego punktu wyjścia, wpływając na przekonania, wybory moralne i relacje z innymi.
start drugiego filmu: 15:30 godz.
Opis: Film Pawła Pawlikowskiego z 2018 roku z udziałem znakomitej Joanny Kulig. Całość przedstawia burzliwy związek dwojga artystów na tle powojennej Europy podzielonej żelazną kurtyną. Ich miłość, pełna pasji i konfliktów, rozwija się na przestrzeni lat, w różnych miejscach i systemach politycznych, od komunistycznej Polski po artystyczny Paryż. To opowieść o uczuciu, które mimo przeszkód i dramatów pozostaje silne.
Na wydarzenie obowiązują zapisy! https://memo.lodz.pl/.../urodziny-lodzi:-lodz-na-ekranie...
WSTĘP BEZPŁATNY — warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest posiadanie aktywnej karty do Biblioteki Miejskiej w Łodzi (fiszki). Prosimy przygotować fiszkę przed wejściem na salę.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń otwartych w Bibliotece Miejskiej w Łodzi - https://www.biblioteka.lodz.pl/.../Regulamin-wydarzen...