Przyszłość designu wymaga ścisłej współpracy między sztuką, technologią, nauką i społeczeństwem. Transdyscyplinarne podejście, oparte na interdyscyplinarnych badaniach, eksperymentach i współpracy, pozwala na tworzenie rozwiązań, które są zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne oraz odpowiadają na aktualne wyzwania ekologiczne i społeczne.
Idea przewodnia odzwierciedla wielowymiarowy charakter współczesnego projektowania i aspekt badania wpływu designu na ekologię, technologię i społeczeństwo. Transdyscyplinarność w ramach Eco Make 2025 to zaproszenie do dialogu pomiędzy różnymi dziedzinami nauki, sztuki i technologii, z naciskiem na integrację wiedzy i doświadczeń w celu wypracowania nowoczesnych, zrównoważonych rozwiązań.
Edukacja i rozwój świadomości ekologicznej
Eco Make 2025 pozostaje wierne swoim edukacyjnym fundamentom, kształtując świadomość młodych ludzi na temat zrównoważonego projektowania, umiejętnego wykorzystania kompetencji społecznych do tworzenia interdyscyplinarnych zespołów. Wydarzenie zachęca uczestników do kwestionowania czysto komercyjnego wymiaru designu i poszukiwania alternatyw, które wspierają rozwój społeczeństw w zgodzie z naturą.
Koordynatorki wydarzenia:
dr Anna Wrzesień
dr hab. Olga Podfilipska-Krysińska, prof. uczelni
Marta Pokorska-Jurek
Projekt identyfikacji wizualnej Eco Make 2025: dr Beata Nikolajczyk-Miniak