Wydawać by się mogło, że obrazy „na temat” ograniczają artystę, ale właśnie CZAS pokazał, że nie. Jest to wyzwanie wymagające przemyśleń - jak ująć temat, jak przelać na obraz słowo. Niejednokrotnie istnieje potrzeba wgłębienia się w temat w oparciu o literaturę czy muzykę, jak w przypadku wystawy „Opus” zorganizowanej w rocznicę urodzin Fryderyka Chopina w pałacu w Sannikach. Tytuły są proste, z założenia krótkie - „Początek”, „O niej”, „Zapach”, „Iluzja” to niektóre nazwy ze zrealizowanych projektów. Często tytuły nawiązują do miejsca, w którym planowana jest wystawa.
Grupa od 2005 roku wystawiała w wielu galeriach i muzeach w Polsce. W 2018 roku zrealizowała z powodzeniem wystawę w średniowiecznych krużgankach Kościoła Augustianów na krakowskim Kazimierzu. Tutaj tytuł „W drodze” skłaniał do refleksji nad drogą człowieka, jego pasjami, życiem, rozterkami. Z kolei wystawa „Lodzana” w Galerii 87 Urzędu Miasta Łodzi była hołdem złożonym naszemu miastu, w którym żyjemy, pracujemy.
Artystki tworzą w różnych technikach - w pastelu, gwaszu, oleju, akrylu czy tkaninie unikatowej, co w połączeniu z osobowością i własnym stylem czynią wystawy Grupy interesującymi dla różnych odbiorców.
Tytuł „TEMPUS” pokazuje, że wspólna pasja, jaką jest sztuka oraz różnorodność postaw twórczych i sposobów interpretacji, pozwoliła artystkom przez 20 lat organizować zarówno wspólne jak i indywidualne pokazy prac.
Swoją działalnością Grupa PLUSMINUS wpisała się na stałe w artystyczny obraz Łodzi.
Jubileusz będzie obejmował 4 wystawy Grupy w 2025 roku w łódzkich galeriach, na które serdecznie zapraszamy.
Podczas pobytu na plenerze w Budach Lucieńskich w 2005 r. zawiązała się grupa twórcza PLUSMINUS, którą stworzyły absolwentki Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Artystki wspólnie organizują wystawy, spotkania, plenery i czynnie uczestniczą w życiu kulturalnym Łodzi. Oprócz wystaw grupowych, często tematycznych, każda z artystek pracuje i prezentuje swoje dokonania indywidualnie. Ukończone wyższe studia artystyczne predysponowały większość z nich do pracy w charakterze projektanta. Jednocześnie nie rezygnowały one z działalności w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki czy tkaniny unikatowej. Grupa przez wiele lat prowadziła też warsztaty plastyczne z młodzieżą niepełnosprawną organizowane w Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym ZHP w Załęczu Wielkim. Grupa PLUSMINUS zorganizowała i uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach i plenerach.
WSTĘP BEZPŁATNY — warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest posiadanie aktywnej karty do Biblioteki Miejskiej w Łodzi (fiszki). Prosimy przygotować fiszkę przed wejściem na salę.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń otwartych w Bibliotece Miejskiej w Łodzi.
Więcej informacji: