BUK (Jachna – Topolski – Kołacki) | koncert w Fabryce Sztuki

autor:

Fabryka Sztuki | Art_Inkubator (Łódź, ul. Tymienieckiego 3)

05.06.2025

Zapraszamy na koncert zespołu BUK, który zabierze Was w oniryczną podróż na granicy jazzu i awangardy – minimalizm, niepokój i dźwiękowe eksploracje gwarantowane.

BUK (Jachna – Topolski – Kołacki) | koncert w Fabryce Sztuki

W ramach cyklu #przepraszamy, że w czwartek zespół BUK – czyli JachnaKołacki i Topolski – rozbuja przestrzeń surową formą dźwięku, hipnotycznym pulsem i nieoczekiwanymi samplami.

Data: 5 czerwca | czwartek (przepraszamy!) 
Godzina: 20.00
Miejsce: scena Fabryki Sztuki 
Wstęp: wolny! 

BUK to oniryczna podróż na granicy jazzu i awangardy. Nazwa zespołu nawiązuje do surowej formy, jaką przybiera muzyka, i oddaje jego niekonwencjonalne podejście do sztuki dźwięku. Skład BUK tworzy trzech doświadczonych muzyków: Wojciech Jachna, Rafał Kołacki i Krzysztof Arszyn Topolski. Znają się od lat, współpracowali przy różnych projektach, każdy z nich wypracował indywidualną ścieżkę artystyczną. Doświadczenie i wzajemne zrozumienie sprawiają, że ich muzyka zyskuje na głębi i złożoności.

Muzykę BUK przeplata minimalizm i niepokój. Niektóre utwory oparte są na oszczędnych, powtarzających się motywach, budując subtelne napięcie i atmosferę skupienia. Z drugiej strony pojawiają się momenty chaosu, gdy dźwięki narastają, a energia staje się intensywna i gęsta. Rytmiczne struktury perkusyjne oraz hipnotyzujące linie trąbki tworzą puls, wciągając słuchacza w niemal transowy stan.

Nieoczekiwane wstawki w formie sampli i efektów elektronicznych dodają element zaskoczenia. Szumy, trzaski i przetworzone odgłosy miejskie przerywają narrację, zmieniając jej dynamikę. Muzyka BUK nie pozostawia słuchacza obojętnym, fascynuje niejednoznacznością. Każdy utwór to emocjonalna podróż, wymagająca aktywnego słuchania i otwartości na nieoczywiste rozwiązania, nagradzająca głębokim doświadczeniem muzycznym, które intryguje i pobudza wyobraźnię.


Wojciech Jachna (trąbka, efekty) to trębacz i improwizator, absolwent Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Bydgoszczy. Współpracował z zespołami takimi jak Contemporary Noise Sextet, mając na koncie ponad 40 wydawnictw. Łączy klasyczny jazz z eksperymentalnymi dźwiękami.

Rafał Kołacki (instrumenty perkusyjne, elektronika) jest związany z projektami HATI, KUST i Łubin, wprowadzając do BUK głębokie pejzaże dźwiękowe. Jest edukatorem, prowadzi warsztaty o świadomym słuchaniu. Aktywnie zajmuje się field recordingiem.

Krzysztof Topolski (perkusja) to artysta dźwiękowy, który eksploruje akustyczną ekologię, wprowadzając do BUK abstrakcyjne tekstury i rytmiczne eksploracje. Specjalista w zakresie field recordingu, aktywnie realizuje liczne projekty. W swoich poszukiwaniach eksploruje krajobrazy dźwiękowe.

BUK na BANDCAMP do posłuchania: link.


WWW organizatora 

Wydarzenie na FB

Polecane wydarzenia

poniedziałek, 21 kwietnia 2025

Dotknij Teatru 2025: Rewolucje w Łódzkim Centrum Wydarzeń

Piętnasta edycja Festiwalu Dotknij Teatru stawia w centrum uwagi rewolucję – nie tylko jako historyczny wstrząs, lecz także jako codzienny akt odwagi, jako gest zmiany, bunt wobec zastanego porządku i… więcej

Łódzkie Centrum Wydarzeń (ul. Zachodnia 54/56)
21.04.2025 - 25.04.2025 00:00

wtorek, 22 kwietnia 2025

Bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne z MOSiR

MOSiR Łódź serdecznie zaprasza na zajęcia sportowo -rekreacyjne organizowane na naszych obiektach. więcej

22.04.2025 - 25.04.2025 00:00

środa, 23 kwietnia 2025

Jarmark Produktów Regionalnych w Porcie Łódź

23 kwietnia zapraszamy Was na pachnącą tradycją i smakiem edycję kultowego Jarmarku Produktów Regionalnych! więcej

Port Łódź (ul. Pabianicka 245)
23.04.2025 - 27.04.2025 10:00

piątek, 25 kwietnia 2025

Komiks Game Jam 2k25 w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1

Witamy Was ponownie na kolejnej edycji Komiks Game Jamu. Powracamy jeszcze więksi niż ostatnio. Zapraszamy wszystkich chętnych twórców gier (nie ważne, czy amatorów, czy profesjonalistów) do wzięcia… więcej

EC1 - Łódź Miasto Kultury (ul. Targowa 1/3)
25.04.2025 - 27.04.2025 00:00
 -  „Tata" w Teatrze Lalek Arlekin

„Tata" w Teatrze Lalek Arlekin

Spektakl dla widzów od 5. roku życia i całych rodzin. więcej

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi (ul. Wólczańska 5)
25.04.2025 09:00

"Piaskowy Wilk" w Teatrze Pinokio

Spektakl na podstawie opowiadań autorstwa Åsy Lind. więcej

Teatr Pinokio w Łodzi (ul. Sienkiewicza 75/77)
25.04.2025 09:00

Kiermasz Winyli w Pasażu Łódzkim

Już w czwar­tek i pią­tek, 24 i 25 kwiet­nia, w godz. 09:00-21:00, za­pra­sza­my na ko­lej­ny Kier­masz Wi­ny­li i Płyt CD! więcej

Centrum Handlowe Pasaż Łódzki (al. Jana Pawła II 30)
25.04.2025 09:00

"Wielka draka w Prosiaczkowie" w Teatrze Piccolo

Spektakl dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych. więcej

Teatr Piccolo (Łódź, ul. Tuwima 34)
25.04.2025 10:00

Otwarcie sezonu ogródkowego na OFFie!

Zapraszamy na oficjalne otwarcie sezonu ogródkowego! więcej

OFF Piotrkowska (Łódź, ul. Piotrkowska 138/140)
25.04.2025 10:00

ZLOT DMUCHAŃCÓW w PARKU PODOLSKIM!

Zapraszamy na Wielki Zlot Dmuchańców w Parku Podolskim w Łodzi! więcej

Park Podolski w Łodzi
25.04.2025 11:00
Facebook
Instagram