Aquapark FALA

W naszych basenach bezpiecznie!

Aquapark FALA w trosce o bezpieczeństwo Falowiczów wykorzystuje najlepsze rozwiązania.

Mężczyzna w basenie sportowym, całkowicie zanurzony pod powierzchnią wody.

Czysta woda jest podstawowym warunkiem udanej i bezpiecznej dla zdrowia kąpieli w basenie. Zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia oraz Ministerstwa Rozwoju, we wszystkie nieckach Aquaparku FALA w całodobowej eksploatacji basenów prowadzona jest dezynfekcja chlorem gazowym. Stan wody basenowej jest regularnie badany, a wyniki badań mikrobiologicznych publikowane są na naszej stronie potwierdzając zgodność jakości wody z wymaganiami Ministerstwa Zdrowia.

Jednak to nie wszystko! Baseny sportowe oraz uwielbiane przez Falowiczów baseny rekreacyjne (w tym oczywiście basen z falą) wyposażone są w lampy UV, które jak wynika z przeprowadzanych od wielu lat badań, są idealnym uzupełnieniem dezynfekcji wody. Poza działaniem bakteriobójczym, lampy te wspierają utrzymanie odpowiedniego poziomu chloru związanego w wodzie, co z kolei pozwala na obniżenie ilości związków chemicznych dodawanych do dezynfekcji końcowej. Zmniejsza to również ryzyko wywołania możliwych alergii.

Poza wykorzystaniem chloru oraz lamp UV, część niecek skierowanych głównie do najmłodszych Falowiczów wykorzystuje technologię ozonowania. Jest to sposób dezynfekcji wody basenowej, ograniczający użycie środków chemicznych, w którym czynnikiem dezynfekującym jest właśnie ozon. Gaz ten jako najsilniejszy utleniacz stosowany w uzdatnianiu wody basenowej powoduje szybkie i skutecznie usunięcie wirusów. Ozon niszczy glony i bakterie, a także utlenia wiele zanieczyszczeń występujących w wodnych roztworach. Drobnoustroje zabijane są nawet w 6 sekund! Świetne właściwości utleniające ozonu znacząco redukują możliwość ponownego rozwoju bakterii. Pozwala to na utrzymanie odpowiednich parametrów wody z pominięciem wysokiej koncentracji rozpuszczanych w niej substancji chemicznych. Ozon utlenia również produkty uboczne procesu chlorowania (związki chloroazotowe oraz chlorowęglowe), a uzyskany w ten sposób chlor aktywny pozwala na znaczące obniżenie dawek chloru w procesie dezynfekcji końcowej. Dzięki temu możemy uniknąć takich dolegliwości jak zaczerwienie oczu czy podrażnienie skóry.

Zarówno wprowadzenie lamp UV, jak i zastosowanie technologii ozonowania jest działaniem dodatkowym Aquaparku FALA mającym na celu maksymalizację bezpieczeństwa korzystania z naszych basenów. Ich rolą jest wspieranie dezynfekcji z wykorzystaniem chloru, która jako jedyna jest wymagana przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. Połączenie wszystkich powyższych rozwiązań stanowi ogromną siłę wirusobójczą i gwarantuje, iż podczas kąpieli w naszych basenach Falowicze są całkowicie bezpieczni.

Zobacz również:

Saunamistrz Łukasz Gapiński: mężczyzna w ciemnych włosach, ubrany w ręcznik. Pozuje w saunie, na tle jasnych drewnianych ławek.

Gość na weekend: Łukasz

Gorrrąco zapraszamy na Halloween w Saunarium z Łukaszem. więcej

Aquapark FALA: 1 listopada Aquapark jest zamknięty.

Godziny otwarcia Aquaparku w dniach: 30 i 31 października oraz 1 listopada 2021 roku

Uprzejmie informujemy, że 1 listopada 2021 roku (Wszystkich Świętych) Aquapark FALA jest zamknięty. więcej

Panorama Aquaparku z lotu ptaka od strony terenu zewnętrznego Strefy Basenowej. Na pierwszym planie kolorowe megazjeżdżalnie i zjeżdżalnia Kamikaze. W tle trzy hale basenowe w kształcie piramid. Widać zewnętrzne baseny rekreacyjne i basen sportowy

Głosujemy na Aquapark FALA!

Aquapark FALA jest kandydatem w konkursie pt. „Najlepszy Produkt Turystyczny 2021”! więcej

Saunamistrz Sebastian Dziurski, ubrany w czarną koszulkę. Pozuje z białym ręcznikiem na tle drzew.

Goście na weekend: Dominika i Sebastian

23 i 24 października zapraszamy na ceremonie saunowe w wykonaniu Dominiki i Sebastiana. więcej

Z lewej strony saunamistrz marek Olszewski w niebieskiej koszuli w kratę i w szarych spodniach. Z prawej strony saunamistrzyni Kasia Kluba w beżowej bluzie i białych spodniach. Obydwoje stoją i machają ręcznikami. W tle znajduje się lustro.

Goście na weekend: Kasia i Marek

16 i 17 października w Strefie Saun rozgrzeją nas Kasia i Marek. więcej

Facebook
Instagram