W naszych basenach bezpiecznie!

Aquapark FALA w trosce o bezpieczeństwo Falowiczów wykorzystuje najlepsze rozwiązania.

Czysta woda jest podstawowym warunkiem udanej i bezpiecznej dla zdrowia kąpieli w basenie. Zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia oraz Ministerstwa Rozwoju, we wszystkie nieckach Aquaparku FALA w całodobowej eksploatacji basenów prowadzona jest dezynfekcja chlorem gazowym. Stan wody basenowej jest regularnie badany, a wyniki badań mikrobiologicznych publikowane są na naszej stronie potwierdzając zgodność jakości wody z wymaganiami Ministerstwa Zdrowia.

Jednak to nie wszystko! Baseny sportowe oraz uwielbiane przez Falowiczów baseny rekreacyjne (w tym oczywiście basen z falą) wyposażone są w lampy UV, które jak wynika z przeprowadzanych od wielu lat badań, są idealnym uzupełnieniem dezynfekcji wody. Poza działaniem bakteriobójczym, lampy te wspierają utrzymanie odpowiedniego poziomu chloru związanego w wodzie, co z kolei pozwala na obniżenie ilości związków chemicznych dodawanych do dezynfekcji końcowej. Zmniejsza to również ryzyko wywołania możliwych alergii.

Poza wykorzystaniem chloru oraz lamp UV, część niecek skierowanych głównie do najmłodszych Falowiczów wykorzystuje technologię ozonowania. Jest to sposób dezynfekcji wody basenowej, ograniczający użycie środków chemicznych, w którym czynnikiem dezynfekującym jest właśnie ozon. Gaz ten jako najsilniejszy utleniacz stosowany w uzdatnianiu wody basenowej powoduje szybkie i skutecznie usunięcie wirusów. Ozon niszczy glony i bakterie, a także utlenia wiele zanieczyszczeń występujących w wodnych roztworach. Drobnoustroje zabijane są nawet w 6 sekund! Świetne właściwości utleniające ozonu znacząco redukują możliwość ponownego rozwoju bakterii. Pozwala to na utrzymanie odpowiednich parametrów wody z pominięciem wysokiej koncentracji rozpuszczanych w niej substancji chemicznych. Ozon utlenia również produkty uboczne procesu chlorowania (związki chloroazotowe oraz chlorowęglowe), a uzyskany w ten sposób chlor aktywny pozwala na znaczące obniżenie dawek chloru w procesie dezynfekcji końcowej. Dzięki temu możemy uniknąć takich dolegliwości jak zaczerwienie oczu czy podrażnienie skóry.

Zarówno wprowadzenie lamp UV, jak i zastosowanie technologii ozonowania jest działaniem dodatkowym Aquaparku FALA mającym na celu maksymalizację bezpieczeństwa korzystania z naszych basenów. Ich rolą jest wspieranie dezynfekcji z wykorzystaniem chloru, która jako jedyna jest wymagana przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. Połączenie wszystkich powyższych rozwiązań stanowi ogromną siłę wirusobójczą i gwarantuje, iż podczas kąpieli w naszych basenach Falowicze są całkowicie bezpieczni.

Zobacz również:

Strefa SPA & Wellness

Aquapark FALA to nie tylko baseny i saunarium - nasze Terra Rossa SPA zaprasza na zabiegi! więcej

Gość Strefy Saun

W ostatni weekend lata zapraszamy do saunarium - 19 i 20 września kolejne gościnne ceremonie. więcej

Kobieca Strefa Saun

16 września zapraszamy do naszego saunarium na kolejną wSPAniałą środę tylko dla Falowiczek! więcej

Nocne Pływanie i Saunowanie

Noc, na którą czekali wszyscy Falowicze już 12 września - startujemy punktualnie o 22:00! więcej

Pożegnania Lata na FALI

W najbliższą sobotę - 12 września - dołącz do zabawy i pożegnaj lato razem z Aquaparkiem FALA. więcej

Facebook
Instagram