W naszych basenach bezpiecznie!

Aquapark FALA w trosce o bezpieczeństwo Falowiczów wykorzystuje najlepsze rozwiązania.

Mężczyzna w basenie sportowym, całkowicie zanurzony pod powierzchnią wody.

Czysta woda jest podstawowym warunkiem udanej i bezpiecznej dla zdrowia kąpieli w basenie. Zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia oraz Ministerstwa Rozwoju, we wszystkie nieckach Aquaparku FALA w całodobowej eksploatacji basenów prowadzona jest dezynfekcja chlorem gazowym. Stan wody basenowej jest regularnie badany, a wyniki badań mikrobiologicznych publikowane są na naszej stronie potwierdzając zgodność jakości wody z wymaganiami Ministerstwa Zdrowia.

Jednak to nie wszystko! Baseny sportowe oraz uwielbiane przez Falowiczów baseny rekreacyjne (w tym oczywiście basen z falą) wyposażone są w lampy UV, które jak wynika z przeprowadzanych od wielu lat badań, są idealnym uzupełnieniem dezynfekcji wody. Poza działaniem bakteriobójczym, lampy te wspierają utrzymanie odpowiedniego poziomu chloru związanego w wodzie, co z kolei pozwala na obniżenie ilości związków chemicznych dodawanych do dezynfekcji końcowej. Zmniejsza to również ryzyko wywołania możliwych alergii.

Poza wykorzystaniem chloru oraz lamp UV, część niecek skierowanych głównie do najmłodszych Falowiczów wykorzystuje technologię ozonowania. Jest to sposób dezynfekcji wody basenowej, ograniczający użycie środków chemicznych, w którym czynnikiem dezynfekującym jest właśnie ozon. Gaz ten jako najsilniejszy utleniacz stosowany w uzdatnianiu wody basenowej powoduje szybkie i skutecznie usunięcie wirusów. Ozon niszczy glony i bakterie, a także utlenia wiele zanieczyszczeń występujących w wodnych roztworach. Drobnoustroje zabijane są nawet w 6 sekund! Świetne właściwości utleniające ozonu znacząco redukują możliwość ponownego rozwoju bakterii. Pozwala to na utrzymanie odpowiednich parametrów wody z pominięciem wysokiej koncentracji rozpuszczanych w niej substancji chemicznych. Ozon utlenia również produkty uboczne procesu chlorowania (związki chloroazotowe oraz chlorowęglowe), a uzyskany w ten sposób chlor aktywny pozwala na znaczące obniżenie dawek chloru w procesie dezynfekcji końcowej. Dzięki temu możemy uniknąć takich dolegliwości jak zaczerwienie oczu czy podrażnienie skóry.

Zarówno wprowadzenie lamp UV, jak i zastosowanie technologii ozonowania jest działaniem dodatkowym Aquaparku FALA mającym na celu maksymalizację bezpieczeństwa korzystania z naszych basenów. Ich rolą jest wspieranie dezynfekcji z wykorzystaniem chloru, która jako jedyna jest wymagana przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. Połączenie wszystkich powyższych rozwiązań stanowi ogromną siłę wirusobójczą i gwarantuje, iż podczas kąpieli w naszych basenach Falowicze są całkowicie bezpieczni.

Zobacz również:

Otwarcie 28.05.2021 www.aquapark.lodz.pl W tle zdjęcie nowego kompleksu kolorowych MegaZjeżdżalni w słoneczny dzień.

Otwieramy 28 maja!

Dłuuugie miesiące czekaliśmy, by w końcu móc Was ponownie zaprosić na FALĘ. więcej

Basen solankowy przy basenie sportowym - wizualizacja. Nad powierzchnią wody unosi się mgiełka solankowa, przy lewym brzegu widać wodospad. Wewnątrz kilkoro ludzi, mały chłopiec na schodach przed basenem.

Basen solankowy 2.0

Mimo, iż decyzją rządu Aquapark pozostaje zamknięty to my nie zwalniamy tempa rozwoju! więcej

Na okres tymczasowego zamknięcia Aquaparku FALA wszystkie karty abonamentowe, karnety i pakiety SPA są zawieszone. Automatycznie wznowimy je po ponownym otwarciu.

Karty i karnety zawieszone

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami jest zamknięty do odwołania. więcej

Aquapark FALA decyzją rządu tymczasowo zamknięty. Do zobaczenia! W tle czarno-biała panorama terenu zewnętrznego Strefy Basenowej.

Aquapark FALA zamknięty

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami Aquapark pozostaje zamknięty do odwołania. więcej

Wiosenny weekend w Strefie Saun. 20 i 21 marca. Ceremonie saunowe przez cały dzień co godzinę ...a nawet częściej!

Wiosenny weekend

Powitanie wiosny na FALI szykuje się hucznie. 20 i 21 marca seansów będzie jeszcze więcej! więcej

Facebook
Instagram