Ogród Botaniczny zaprasza na Tydzień Liliowców. Zobacz kolorowy dywan kwiatów z Chin

Ogród Botaniczny w Łodzi od najbliższego weekendu (od 8 lipca) zaprasza na „Tydzień liliowców”, podczas którego będzie kwitnąć kolekcja liliowców znajdująca się na terenie Arboretum licząca prawie 16 tys. roślin. Planowane są również wycieczki z przewodnikiem.

fot. Ogród Botaniczny w Łodzi
Ogród Botaniczny zaprasza na Tydzień Liliowców. Zobacz kolorowy dywan kwiatów

W obrębie lipowej alei prezentowanych jest ok. 90 odmian. Liliowce w naszym klimacie kwitną od końca czerwca do początku sierpnia, jednak najwięcej odmian zakwita w lipcu.

Liliowce pochodzą z Chin, gdzie były uprawiane od tysięcy lat. Łacińska nazwa liliowców Hemerocallis pochodzi od greckiego hemera oznaczającego „dzień” i kallos czyli „piękno jednego dnia”. Pojedyncze kwiaty liliowców rozwijają się bowiem tylko na jeden dzień. Obecnie zarejestrowanych jest ponad 70 tys. odmian tych pięknych bylin i wciąż tworzone są nowe.

Tysiące odmian w jednym miejscu

W ramach kolekcji prezentujemy głównie odmiany liliowca ogrodowego Hemerocallis hybrida (w tym 14 odmian polskich), a także liliowca rdzawego Hemerocallis fulva. Obecnie w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi można podziwiać odmiany o różnych typach kwiatów: jednokolorowe (np. Stella d’Oro, Arctic Snow, Luxury Lace), z oczkiem lub falbanką (np. Strawberry Candy, El Desperado, Wild Mustang), kwiatach pełnych (np. Peggy Jeffcoat, Bandolero, Double Firecracker), a także odmiany o kwiatach typu pająk (np. Autumn Red, Kindly Light). 

Spacer z przewodnikiem

W sobotę, 9 lipca, kolekcję liliowców będzie można oglądać z przewodnikiem. Podczas wycieczki będzie można dowiedzieć się od kiedy trwa uprawa liliowców, poznać ich gatunki i odmiany oraz nauczyć się rozpoznawać.

Planowana zbiórka o godz. 15.00 na końcu pomnikowej alei lipowej. Wstęp na wystawę liliowców i zwiedzanie kolekcji z przewodnikiem jest możliwy po wykupieniu biletu do Ogrodu Botanicznego w Łodzi.

Godziny otwarcia ogrodu we wszystkie dni tygodnia:  9.00 – 20.00 (kasy czynne do godz. 19.30). Ceny biletów: normalny 12 zł, ulgowy 6 zł.

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również:

Aloha Party na Fali – hawajskie wakacje w Łodzi

Aquapark Fala w Łodzi zaprasza w weekend 9 i 10 sierpnia do zabawy w klimatach z Waikīkī. Hawajska… więcej

Nocny stand-up, pływanie i saunowanie na Fali

Szykujcie kąpielówki na kolejne nocne pływanie i saunowanie na Fali! Tym razem, oprócz basenów pod… więcej

Jeden bilet – dwa pomysły na rodzinną rozrywkę

Aquapark Fala w Łodzi i park rozrywki Mandoria wprowadzają do oferty wyjątkowy bilet łączony, który… więcej

Wybierz się na wakacje do Egiptu… na Falę!

Marzysz o niezapomnianej wyprawie do starożytnego Egiptu? W weekend 2 i 3 sierpnia możesz na nią… więcej

Dziecko na basenie.

To nie kolejny kurs – to wakacyjna przygoda!

Możesz zapisać dziecko nawet na jeden dzień. więcej

Facebook
Instagram