Huczne Urodziny Łodzi! Gdzie się wybrać? Co zobaczyć?

Moc urodzinowych wydarzeń i atrakcji, tłumy turystów, ale i zmiany w organizacji ruchu. 595. Urodziny w Łodzi już w weekend 27-29 lipca.

Na tegoroczne Urodziny Łodzi przygotowanych zostało około 600 wydarzeń w całym mieście. Główna scena stanie na pl. Wolności, a zobaczymy na niej wielu artystów, wśród których będzie znana wokalistka Rósin Murphy. Koncerty odbywać się będą również na ulicy Piotrkowskiej i w Manufakturze.

Wolny czas miło będzie można spędzić podczas wycieczek, warsztatów, gry miejskiej, zwiedzania muzeów czy na przykład biegając. Za symboliczną złotówkę można zwiedzić EC1 oraz ogród zoologiczny. Rodzicom z dziećmi i seniorom zadedykowano też trzy festiwale w okolicach łódzkich stawów. Festiwal Zdrowia odbędzie się przy Stawach Jana, Festiwal Ekologii przy Stawach Stefańskiego, Festiwal Ratownictwa w Arturówku. Zaplanowano również dzień otwarty w Wojskowych Zakładach Lotniczych, plenerowe spektakle, strefy zabaw dla najmłodszych łodzian na Piotrkowskiej i nie tylko.

- Od kilku miesięcy wiele osób z różnych instytucji i firm pracowało nad tym, aby były to nietuzinkowe Urodziny Łodzi. Będzie wiele niesamowitych wydarzeń. Spodziewamy się rekordowej frekwencji, w hotelach jest niemal 100-procentowe obłożenie – informują organizatorzy jubileuszowego weekendu z okazji rocznicy nadania praw miejskich Łodzi, którzy spodziewają się minimum pół miliona uczestników zabawy. 

Szczegóły programu na ulotkach oraz na stronie www.lodz.pl/urodziny

W związku z zaplanowanymi wydarzeniami wprowadzone zostaną też pewne zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Do poniedziałku zamknięty będzie pl. Wolności, gdzie ustawiona zostanie scena. Należy się tam spodziewać również wzmożonego ruchu pieszych. Między miejscami wydarzeń będzie można podróżować turystyczno- rozrywkowym tramwajem, który połączy ul. Północną i dworzec Łódź Fabryczna. Specjalne linie autobusowe połączą centrum, Bionanopark, lotnisko i Grupową Oczyszczalnię Ścieków, które też będzie można zwiedzać.

Szczegóły organizacji ruchu >>>

Powiązane aktualności

Zobacz również:

Kobieca Strefa Saun

Już jutro (30 września) ostatnia wrześniowa wSPAniała środa tylko dla Falowiczek. Zapraszamy! więcej

Dzień Seniora na FALI

W najbliższy czwartek - 1 października - świętuj razem z nami Międzynarodowy Dzień Seniora! więcej

Zasady bezpieczeństwa na FALI

Zapraszamy do zapoznania się z obowiązującymi procedurami i zasadami bezpieczeństwa. więcej

Bułgarski weekend z Gościem

Seanse specjalne 26 i 27 września poprowadzi saunamistrz zwany Bułgarskim Pociskiem. więcej

D3 - Witamina Słońca

Wizyta na FALI zamiast wizyty w aptece? Przekonaj się sam i naładuj baterie na całą jesień! więcej

Facebook
Instagram