Huczne Urodziny Łodzi! Gdzie się wybrać? Co zobaczyć?

Moc urodzinowych wydarzeń i atrakcji, tłumy turystów, ale i zmiany w organizacji ruchu. 595. Urodziny w Łodzi już w weekend 27-29 lipca.

Na tegoroczne Urodziny Łodzi przygotowanych zostało około 600 wydarzeń w całym mieście. Główna scena stanie na pl. Wolności, a zobaczymy na niej wielu artystów, wśród których będzie znana wokalistka Rósin Murphy. Koncerty odbywać się będą również na ulicy Piotrkowskiej i w Manufakturze.

Wolny czas miło będzie można spędzić podczas wycieczek, warsztatów, gry miejskiej, zwiedzania muzeów czy na przykład biegając. Za symboliczną złotówkę można zwiedzić EC1 oraz ogród zoologiczny. Rodzicom z dziećmi i seniorom zadedykowano też trzy festiwale w okolicach łódzkich stawów. Festiwal Zdrowia odbędzie się przy Stawach Jana, Festiwal Ekologii przy Stawach Stefańskiego, Festiwal Ratownictwa w Arturówku. Zaplanowano również dzień otwarty w Wojskowych Zakładach Lotniczych, plenerowe spektakle, strefy zabaw dla najmłodszych łodzian na Piotrkowskiej i nie tylko.

- Od kilku miesięcy wiele osób z różnych instytucji i firm pracowało nad tym, aby były to nietuzinkowe Urodziny Łodzi. Będzie wiele niesamowitych wydarzeń. Spodziewamy się rekordowej frekwencji, w hotelach jest niemal 100-procentowe obłożenie – informują organizatorzy jubileuszowego weekendu z okazji rocznicy nadania praw miejskich Łodzi, którzy spodziewają się minimum pół miliona uczestników zabawy. 

Szczegóły programu na ulotkach oraz na stronie www.lodz.pl/urodziny

W związku z zaplanowanymi wydarzeniami wprowadzone zostaną też pewne zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Do poniedziałku zamknięty będzie pl. Wolności, gdzie ustawiona zostanie scena. Należy się tam spodziewać również wzmożonego ruchu pieszych. Między miejscami wydarzeń będzie można podróżować turystyczno- rozrywkowym tramwajem, który połączy ul. Północną i dworzec Łódź Fabryczna. Specjalne linie autobusowe połączą centrum, Bionanopark, lotnisko i Grupową Oczyszczalnię Ścieków, które też będzie można zwiedzać.

Szczegóły organizacji ruchu >>>

Powiązane aktualności

Zobacz również:

Panorama Aquaparku widoczna od strony wejścia głównego. Trzy przeszklone piramidy Aquparku otoczone zielonym parkiem.

598. Urodziny Łodzi

Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Falowiczów z okazji kolejnych już 598. Urodzin Łodzi. więcej

Zbliżenie na piec saunowy, na którym widać resztki lodowej kuli. W tle widać Falowiczów owiniętych ręcznikami i odpoczywających na drewnianych ławach.

Nocne Saunowanie

Już w najbliższą sobotę (24 lipca) zapraszamy na nocne ceremonie w naszym saunarium. więcej

Nocne pływanie i saunowanie na Fali. 24/25 lipca 22:00-01:00 Bilety: 20 zł Strefa Basenowa 30 zł Strefa Saun 40 zł bilet łączony.

Lipcowa noc na FALI

Nocne Pływanie i Saunowanie powraca na FALĘ! Zapraszamy w nocy z 24 na 25 lipca! więcej

Kup bilet na FALĘ on-line. www.aquapark.lodz.pl

KUP BILET ON-LINE

W zakładce "Kup bilet online" właśnie uruchomiliśmy sprzedaż internetową biletów i kart. więcej

Blondynka stojąca tyłem do obiektywu stoi przed biletomatem - wyciągniętym palcem wskazuje na opcję "KUPUJĘ".

Odpalamy biletomat!

Od 12 lipca Falowicze mają możliwość zakupu biletów do Aquaparku w specjalnym automacie. więcej

Facebook
Instagram