Fala buduje największe saunarium w Polsce

Już w marcu Aquapark Fala rozpocznie realizację swojego flagowego projektu, czyli rozbudowy i modernizacji strefy saun. Pierwszy etap to wzniesienie dwupoziomowej przeszklonej strefy relaksu i rozbudowa szatni. W planach na ten rok jest też postawienie sauny dla 60 osób.

Wizualizacja przeszklonego budynku strefy relaksu.
8 zdjęć
Wizualizacja przeszklonego budynku strefy relaksu.
Wizualizacja wnętrza strefy relaksu.
Wizualizacja wnętrza strefy relaksu.
Rozbudowa Strefy Saun - wizualizacja finalny projekt inwestycji.
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

– Jest to dla naszego miasta jedna z kluczowych inwestycji w obszarze rekreacji – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. – Aquapark Fala już teraz jest miejscem, które przez cały rok przyciąga mieszkańców województwa a także licznych turystów. A wiemy, że można ten potencjał wykorzystać jeszcze lepiej. W Łodzi mamy doskonałe warunki do tego, aby stworzyć największy i najbardziej nowoczesny ośrodek saunowy w Polsce.

Antresola, bania i sauna na 200 osób

W tym roku prace skoncentrują się na budowie strefy relaksu z antresolą (obecnie Fala dysponuje parterowym tepidarium), która pomieści blisko sto osób. W części parterowej zostaną zamontowane podgrzewane leżaki i ława. Będą one oddzielone od pozostałych miejsc wodnymi ściankami bąbelkowymi. Nowym elementem będzie antresola, na której pojawią się leżaki ratanowe i przenośne leżaki podgrzewane. Cała powierzchnia będzie przeszklona. Inwestycja zwiększy powierzchnię strefy saun o dodatkowe 300 mkw.

Inny ważny aspekt tegorocznej modernizacji obejmie przebudowę i powiększenie szatni saunowych oraz montaż drzwi przejściowych z poziomu antresoli na dach, co w kolejnych latach umożliwi korzystanie z tej przestrzeni, np. w celu opalania się lub podziwiania wieczornego nieba. Na kolejnym etapie planowana jest budowa sauny przeznaczonej do seansów w stylu syberyjskim – czyli bani – gdzie rozgrzewaniu ciała towarzyszą m.in. zabiegi przy użyciu witek. Z bani będzie mogło korzystać ok. 60 osób jednocześnie.

Realizacja całego projektu jest zaplanowana na pięć lat. Co roku będą dokładane kolejne elementy i atrakcje, a docelowo Łódź zyska największy tego typu obiekt w kraju. Zostaną zbudowane m.in. dwa baseny zewnętrzne – z zimną i gorącą wodą – do odpoczynku pomiędzy kolejnymi sesjami saunowania. Ostatni, kluczowy etap rozbudowy to wzniesienie największej sauny fińskiej, która pomieści nawet 200 osób. Nad nią znajdzie się następne pomieszczenie do relaksu, również dla 200 osób.

Cały teren wzbogaci się ponadto o kurtyny wodne i kaskady oraz leżaki.

Saunowanie na najwyższym poziomie

– Po zakończeniu modernizacji ze strefy saun będzie mogło korzystać 500 osób jednocześnie – wyjaśnia Krzysztof Babij, prezes Aquaparku Fala w Łodzi. – Rozbudowa tej strefy jest obecnie koniecznością. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowania naszą ofertą. Przybywa nam klientów, wiele osób przyjeżdża specjalnie do nas z różnych zakątków Polski, ponieważ są zachwyceni wysokim poziomem kultury saunowania i atrakcjami w naszym obiekcie. Aby zapewnić wszystkim komfort, musimy tę przestrzeń powiększyć. W trakcie prac saunarium będzie nadal dostępne i będziemy dążyć do tego, aby w jakim najmniejszym stopniu wpływało to na komfort korzystania z tego miejsca. A za pięć lat będziemy tu mieć prawdziwą perełkę.

Warto dodać, że to nie pierwsze inwestycje w saunarium. W ostatnich latach zostały zbudowane natryski wrażeń, modernizację przeszły dwie sauny fińskie, a na terenie zewnętrznym doszła sauna fińska oraz dwie wanny jacuzzi i zimny basen. Wewnątrz zostały zbudowane: sauna na podczerwień, tężnia solna z solanką ciechocińską oraz grota śnieżna. Zmieniła się również aranżacja sufitów.

Zobacz również:

Zdjęcie brodzika zewnętrznego.

Nieczynny brodzik zewnętrzny

Brodzik zewnętrzny dla dzieci z powodu awarii jest nieczynny. Prace naprawcze potrwają… więcej

Euro 2024

Wielki finał Euro 2024 już 14 lipca

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej :) więcej

Tekst informacyjny

WAŻNE INFORMACJE

Planujesz obejrzeć finał Euro 2024 na Fali? Zapoznaj się z dołączoną informacją :) więcej

Wakacje na Fali - zapisz dziecko :)

W Aquaparku Fala (al. Unii Lubelskiej 4) trwają zapisy na wakacyjne kursy dla dzieci i młodzieży… więcej

Zdjęcie budynku Aquaparku

Wakacyjne hity na Fali: weekend hawajski

Ile trwa podróż na Hawaje? Samolotem z Warszawy prawie dobę… lub zaledwie chwilę dla tych, którzy w… więcej

Facebook
Instagram