Wypływaj sobie pączki w tłusty czwartek

Nie wyobrażasz sobie tłustego czwartku bez słodkości? My również! 8 lutego częstowaliśmy pączkami każdego, kto przepłynął określony dystans na basenie.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Kochani, dziękujemy Wam za świetną zabawę podczas "Pączek Challenge". Spisaliście się na medal...a właściwie na pączki! ;)

...

Tłusty czwartek to tradycyjnie najsłodszy dzień w kalendarzu. Pączki, faworki i gniazdka będą nas kusić na każdym kroku. Jeżeli masz na nie ochotę, nie ma sensu się opierać – w końcu to tylko jeden dzień w roku. Warto jednak zorganizować go tak, aby był on równie tłusty co aktywny.

Fala rozdaje pączki… za baseny

W tym celu warto odwiedzić nas w tłusty czwartek, gdyż w godz. 10:00–13:00 organizujemy wyjątkowe wyzwanie pływackie. Każda osoba, która przepłynie długość dwóch basenów sportowych – czyli łącznie 50 metrów – otrzyma w nagrodę jednego pączka. Maksymalnie można wygrać w ten sposób pięć pączków, co odpowiada przepłynięciu dziesięciu basenów, a więc odległości 250 metrów.

W wydarzeniu może wziąć udział każda chętna osoba, która tego dnia wykupi bilet do Aquaparku. Dzieci mogą wystartować za zgodą rodzica lub opiekuna. Nad przebiegiem wydarzenia i bezpieczeństwem jego uczestników będą czuwać ratownicy. – Nie narzucamy nikomu stylu ani tempa, liczy się sam udział w wydarzeniu i osiągnięcie założonego celu. Przy odrobinie wytrwałości można w ten sposób „wypływać” pączki dla całej rodziny – mówi Anna Duda z działu marketingu Aquaparku Fala.

Kraulem w pączkowe kalorie

Choć nagradzamy słodkościami już dystans 50 metrów, warto pamiętać, że do spalenia na pływalni wartości kalorycznej jednego pączka potrzeba nieco więcej wysiłku. Ile dokładnie? Wszystko zależy od tego, jak szybko płyniemy i jaki styl pływacki preferujemy. Najbardziej dynamiczny jest kraul oraz „delfin” – umożliwiają one spalenie ok. 6–10 kalorii na minutę. Oczywiście im szybciej płyniemy, tym więcej tracimy. A do spalenia nie jest mało.

Klasyczny pączek z marmoladą (80 g) liczy ok. 260 kalorii oraz zawiera 15 g tłuszczu i 31 g węglowodanów. Pączek z kremem lub budyniem (80 g) to już 300 kalorii, w tym 20 g tłuszczu i 24 g węglowodanów. Najbardziej kaloryczne są pączki z nadzieniem czekoladowym i toffi. Natomiast zjadając 100 g tradycyjnych faworków, pochłaniamy ponad 500 kalorii, z czego prawie 32 g to tłuszcz, a 50 g węglowodany. Czwartkowe świętowanie najlepiej więc zacząć z kalkulatorem :)

Powiązane pliki

Zobacz również:

Dwie uśmiechnięte rudowłose dziewczynki pozują w basenie. Dziecko na pierwszym planie jest w dmuchanym kole do pływania.

Wakacje na Fali - zapisz dziecko

Nie chcesz, żeby Twoje dziecko nudziło się w wakacje? Już dziś zaplanuj dla niego niezapomniane… więcej

Mapka DOZ Maraton 28 kwietnia (niedziela).

DOZ Maraton – 28 kwietnia

Znamy dokładną trasę DOZ Maraton Łódź 2024. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. więcej

Jaja na Fali, czyli śmigus-dyngus na basenie

Jak najlepiej spędzić lany poniedziałek? Oczywiście na mokro… Zobacz fotorelację ze świątecznej… więcej

Zdjęcie basenu wypływowego.

Na Wielkanoc otwieramy plażę przy basenie wypływowym!

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej :) więcej

Aquapark Fala: Grafika informacyjna.

Ruszamy z rozbudową strefy relaksu w Saunarium

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. więcej

Facebook
Instagram