Aquapark FALA

Mermaiding - Bąbelkowy Świat

Mermaiding, to nic innego jak pływanie w syrenim ogonie wykonanym z elastycznej tkaniny, która otacza dolną część ciała, od bioder po stopy i kończy się monofiną przywołującą typowy obraz syreny.  Mermaiding w dużej mierze oparty jest na pływaniu oraz nurkowaniu swobodnym.

Nurkowanie w syrenim ogonie przyciąga zarówno pływaków rekreacyjnych, jak i zawodowych. Sport ten odniósł znaczący sukces za granicą, dzięki czemu zaczęto rozwijać też programy szkoleniowe.

Pływanie w syrenim ogonie to wspaniała zabawa i sport. To także idealny pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem. Dla naszych pociech jest to fantastyczna zabawa, a dla zabieganych mam sposób na relaks i dodatkowe ćwiczenia. Pływanie w syrenim ogonie bowiem fantastycznie rzeźbi mięśnie brzucha i pośladków. 

Zgodnie ze standardami UTRtek zajęcia dedykowane są dla dzieci od 6 roku życia oraz osób dorosłych. Aby wziąć udział w kursie wymagana jest umiejętność pływania oraz swobodnego przebywania pod wodą. W skład niezbędnego sprzętu do mermaidingu wchodzi ogon z monopłetwą a także sprzęt dodatkowy jakim jest maska do nurkowania oraz rurka.

Facebook
Instagram