Strona główna O Aquaparku Regulamin Kontakt Mapa strony BIP English Version

Jesteś na:  > Strona główna > Galeria Wydarzeń > Syrena na Fali

Galeria Wydarzeń  

Syrena na Fali

To nie żaden żart. Syreny istnieją! Bajki mają swoje potwierdzenie w rzeczywistości, na co dowodem jest Syrena pojawiająca się w basenach Aquaparku Fala. Taka współczesna, ale wciąż bardzo zjawiskowa.

Syrena, którą wspiera łódzki Aquapark Fala, ma na imię Agata Bogusz i jest 24-letnią rekordzistką Polski we freedivingu, czyli swobodnym nurkowaniu na wstrzymanym oddechu.
Do niej należą 3 rekordy Polski w nurkowaniu bezdechowym ze stałym balastem w płetwach (55 m) i bez płetw (36 m) oraz free immersion (51 m). Osobisty rekord przebywania pod wodą na jednym wdechu pobiła trenując na Fali nie wynurzając się przez 5 min i 49 sekund!
Od Nowego Roku Agata będzie przekazywad swoje umiejętności innym jako instruktor scuba i freedivingu w Silent Technical Diving. Agata brać będzie także udział w kolejnych zawodach. „Po sukcesie podczas zimowych zawodów Winter Cup Serbia i zajęciu tam 2. miejsca oraz uzyskaniu świetnych wyników w konkurencji dynamicznej (137 m) oraz statycznej (5:28) mam coraz większy apetyt na sukces” – stwierdza z uśmiechem.

Treningi Agaty i płynny syreni ruch pod wodą można podziwiać przynajmniej 3 razy w tygodniu w godzinach przedpołudniowych w Aquaparku Fala na basenie sportowym, gdzie Agata trenuje przed zawodami przynajmniej.