Strona główna O Aquaparku Regulamin Kontakt Mapa strony BIP English Version

Jesteś na:  > Strona główna > Galeria Aquaparku > Strefa Saun

Galeria Aquaparku  

Strefa Saun

Sauna parowa - krystaliczna

Sauna parowa - krystaliczna

Zbawienne działania kryształów znane są nie od dziś. Dzięki wielu właściwościom zdrowotnym wpływają nie tylko na nasz organizm, ale także doskonale koją duszę i wyzwalają pozytywną energię.

Pobyt w saunie krystalicznej pomaga oczyścić organizm poprzez pobudzenie krążenia krwi, a także chroni nas przed negatywnym wpływem zanieczyszczonego środowiska i promieniowaniem UV.

Dodatkowo kryształy wpływają także kojąco na naszą psychikę. Uwalniają blokady energetyczne, wzmacniają pozytywną aurę, uspokajają system nerwowy, pomagają się rozluźnić w sytuacjach stresujących i wzmacniają witalność.

Według wielu źródeł pomagają również podejmować słuszne decyzje i utrzymywać pozytywne relacje w związku, a nawet przywracają sens życia i motywują do działania.

Sauna parowa - z chromoterapią

Sauna parowa - z chromoterapią

Chromoterapia, czyli leczenie kolorami polega na stosowaniu różnych barw w stanach zmęczenia ciała i umysłu. Uzdrawiające właściwości kolorów znano już w starożytnych Indiach, Chinach i Egipcie.

Uzdrawianie kolorem i światłem jest tak stare jak nasza cywilizacja - współcześnie ta dziedzina medycyny niekonwencjonalnej nazywana jest chromoterapią. Stosowana indywidualnie nie zastąpi medycyny konwencjonalnej, ale może być jej idealnym uzupełnieniem przyspieszającym czas rekonwalescencji, wzmacniającym ciało i ducha.

W naszej saunie doświadczycie Państwo naprzemiennej feerii 8 barw tęczy. Wpływają one pozytywnie na aktywizację ważnych funkcji życiowych, a także pobudzają nasz system immunologiczny do wydajniejszej pracy.

Sauna na podczerwień

Sauna na podczerwień

Kabiny na podczerwień z systemem głębokiego wnikania ciepła Infrared powstały dzięki wieloletniej pracy naukowców z całego świata nad leczniczym wpływem promieni podczerwonych na organizm ludzki. Z kabin Infrared może korzystać każdy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną.

Badania medyczne wykazały bardzo korzystne rezultaty zdrowotnego działania promieniowania cieplnego zaktywizowanego promieniowaniem podczerwieni. System powoduje, że organizm pozbywa się nie tylko wody, ale również tłuszczów, złego cholesterolu i innych związków toksycznych nagromadzonych w naszych organizmach. Szybsza rekonwalescencja i regeneracja energii witalnej, lepsze krążenie krwi, bardziej jędrna i zdrowa skóra, zauważalne przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, lepsza sprawność fizyczna – to tylko niektóre aspekty działania tej sauny.

Korzystanie z kabin na podczerwień zalecane jest także osobom chorym na astmę, cierpiącym na alergie, mającym problemy z oddychaniem, migreną, a także wszystkim, którzy pozostają pod ciągłym wpływem stresu.

Sauna Fińska wewnętrzna oraz zewnętrzna

Sauna Fińska wewnętrzna oraz zewnętrzna

Sauna fińska cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu wieków. Przeznaczona jest głównie do wzmacniania systemu immunologicznego. Pozytywnie wpływa także na system ruchowy i łagodzi stres.

Sauna fińska jest niezrównanym doświadczeniem i koniecznością dla wszystkich. Para wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą korzystnie jonizuje powietrze, co zgodnie z fińską tradycją ludową zapobiega zmęczeniu, nerwowości i niepokojom towarzyszącym codziennym stresom.

Zalety sauny fińskiej można wymieniać w nieskończoność: pobudza ona aktywność układu krążenia, polepsza procesy przemiany materii, pobudza pracę serca, leczy schorzenia reumatyczne, oczyszcza skórę, uodparnia organizm.

To jednak nie wszystko! O pozostałych zaletach muszą się Państwo przekonać osobiście, najlepiej w cyklu kilku naprzemiennych pobytów w saunie i schładzaniem rozpalonego ciała lodem lub zimną woda.

Sauna Fińska Zewnętrzna w związku ze swoją lokalizacją i przepięknym tarasem na świeżym powietrzu umożliwia intensywne ochładzanie na świeżym powietrzu po saunowaniu.

Duże Jacuzzi

Duże Jacuzzi

Wyjątkowo duże jacuzzi (8 metrów średnicy) o temperaturze 34ºC - 36ºC., z podwodnym oświetleniem, wieloma dyszami masującymi oraz wygodnymi siedziskami, odpręży ciało po intensywnym saunowaniu.

Podgrzewane leżaki

Podgrzewane leżaki

9 podgrzewanych kamiennych łóżek zapewnia komfortowy wypoczynek w przerwie od „saunowania”. Przy nastrojowym oświetleniu i relaksacyjnej muzyce można zapomnieć o trudach dnia codziennego i oddać się długim rozmowom lub lekturze ulubionej prasy dostępnej dla wszystkich klientów Świata Saun

Taras zewętrzny

Taras zewętrzny

Szczelnie ogrodzony, osłonięty od wiatru duży i pięknie zagospodarowany taras zewnętrzny zapewnia komfortowy wypoczynek i chłodzenie rozgrzanego ciała. Latem możliwe są kąpiele słoneczne na wystawionych leżakach wśród zieleni; zimą – ekstremalnie przyjemne chłodzenie po saunach oraz hartowanie na świeżym puszystym śniegu.