Strona główna O Aquaparku Regulamin Kontakt Mapa strony BIP English Version

Jesteś na:  > Strona główna > O Aquaparku

O Aquaparku

Aquapark Fala wzbogacony o część zewnętrzną jest jednym z największych  parków wodnych w Polsce. To wyjątkowe miejsce zarówno pod względem architektury, jak i dostępnych atrakcji.

Kształt obiektu nie jest przypadkowy. Przy projekcie Aquaparku wzorowano się na oranżeriach i palmiarniach stanowiących niegdyś centrum życia towarzyskiego oraz miejsce wypoczynku i rekreacji. Uzyskano efekt atmosfery ogrodu tropikalnego wyrastającego pośrodku miasta, a także nawiązano stylem do architektury z początku XX w. Centralny budynek stanowią trzy przeszklone bryły, kształtem zbliżone do piramid. Cały obiekt rozciąga się na 5 hektarach, a łączna powierzchnia lustra wody wynosi 2.450 m².

W skład części wewnętrznej wchodzą cztery baseny: sportowy połączony z basenem rekreacyjnym o nieregularnych kształtach, basen dla dzieci oraz basen z falą. Podobnie jak przed laty ten ostatni stanowi jedną z głównych atrakcji kąpieliska. Baseny znajdujące się w zadaszonej części obiektu mają różną temperaturę wody i głębokość. Z myślą o dzieciach przygotowano brodzik z zabawkami. Latem 2009 roku otworzyliśmy długo oczekiwane przez naszych Klientów dwie Megazjeżdżalnie. Punkt Startowy umieszczony wysoko na wieży o wysokości 16,5 m zapewnia piękną panoramę na Aquapark i otaczającą go zieleń oraz daje około pół minuty niezapomnianej zabawy podczas zjazdu. Zjeżdżalnie mają długość odpowiednio 130 m i 146 m. Multimedialne efekty świetlne wewnątrz zjeżdżalni gwarantują, że wszyscy, którzy skorzystają z tej atrakcji  przeżyją niesamowitą przygodę  podczas zjazdu. Atrakcja ta dostępna jest cały rok. Dodatkowo  w sezonie letnim zapraszamy na pierwszą w Polsce Megazjeżdżalnię Kamikaze, gwarantowane niezapomniane ekstremalne wrażenia! Nasi Klienci dla relaksu i wyciszenia mogą również korzystać z masaży wodnych oraz jacuzzi.

Do dyspozycji gości oddano także Strefa Saun, w którym znajduje się m.in. 5 nowoczesnych saun, tepidarium, pokój relaksu z podgrzewanymi łóżkami i ogromne ośmiometrowe jacuzzi. Tropikalny relaks w wielkim mieście stał się możliwy, niezależnie od pogody.

W letnie dni atrakcjami kusi część zewnętrzna składająca się z trzech basenów, plaży z leżakami oraz ogromnego placu zabaw dla dzieci. Dla spragnionych ochłody proponujemy skorzystanie z Baru Lodowego w cieniu palm, który swą formą przywodzi na myśl karaibską chatę. Dwa z basenów usytuowanych w tej części kąpieliska wyposażone są w siedziska do masażu powietrznego, rwący nurt dzikiej rzeki oraz wodospady. Trzecim basenem jest brodzik dla dzieci, w którym temperatura wody wynosi aż 32°C. Specjalnie dla najmłodszych przygotowaliśmy dwie minizjeżdżalnie wiodące wprost do brodzika. Kąpieli słonecznych można zażywać na rozstawionych wokół basenów 500 leżakach lub też wypoczywać w cieniu drzew.

Baseny, sauny, jacuzzi, Spa & Wellness to tylko część atrakcji oferowanych przez nasz obiekt. Na Fali odbywają się również liczne imprezy. Wymienić tu należy chociażby wybory Miss Fali, Dzień Dziecka, Dzień Prymusa etc. Latem 2011 r. na terenie Aquaparku odbyły się również Ogólnopolskie Mistrzostwa w Zjeździe Zjeżdżalniami "Slide Cup 2011" - impreza sportowa połączona z biciem rekordu czasu zjazdu na Megazjeżdżalniach. Razem z wzniesioną niedawno najnowocześniejszą w Polsce Atlas Areną Aquapark staje się jednym z najbardziej nowoczesnych kompleksów sportowo-turystyczno-rekreacyjnych naszego kraju.