Strona główna O Aquaparku Regulamin Kontakt Mapa strony BIP English Version

Jesteś na:  > Strona główna > Galeria Wydarzeń > Nowe inwestycje w Aquaparku FALA

Galeria Wydarzeń  

Nowe inwestycje w Aquaparku FALA

                W pierwszym kwartale 2015 roku Aquapark planuje rozpoczęcie kolejnej inwestycji ze środków wypracowanych przez Spółkę. Kosztem około 7 mln złotych wybudowana zostanie nowa hala basenowa o powierzchni 1 365 m2 składająca się z trzech basenów wewnętrznych i jednego zewnętrznego. Powierzchnia lustra wody wyniesie 950 m2, co będzie stanowiło 35 procent ogólnej powierzchni basenów Aquaparku.

Powstanie basen pływacki o wymiarach 25 m x 20,4 m i głębokości 1,35 m z 8 torami o średniej szerokości 2,5 m, basen do nauki pływania ze stałym spadkiem dna o wymiarach 11,4 m x 9 m i głębokości od 70 do 110 cm, basen rekreacyjny wewnętrzny z hydromasażami
o powierzchni 7,7 m x 7,5 m i głębokości 130 cm oraz basen rekreacyjny zewnętrzny o powierzchni 351 m2 i głębokości 130 cm z leżakami do masażu i kurtynami wodnymi. Baseny rekreacyjne będą połączone ze sobą umożliwiając wypływanie na zewnątrz w sezonie letnim. Zakończenie budowy basenów planowane jest w 2016 roku.

W roku 2015 zmianami objęte zostaną również pozostałe części Aquaparku.  Przeobrażeniu ulegnie strefa saun, gdzie powstaną trzy nowe sauny zewnętrzne i jedna w hali basenowej. Teren zewnętrzny saun zostanie powiększony dwukrotnie, co umożliwi budowę górnego tarasu, przy którym umiejscowione zostaną jacuzzi, bania i kaskada wodna. Zmianie ulegnie także aranżacja wnętrza saun.

W przebieralniach strefy basenowej powiększona zostanie ilość szafek o 381 sztuk z 1 180 istniejących obecnie do 1 561, a w saunach o 40 sztuk, ze 102 do 142, co zwiększy dostępność do obiektu w kolejnych sezonach.

 Planowana nowa aranżacja przestrzeni restauracji będzie zachęcać do przedłużenia odpoczynku w Aquaparku. Dostępna powierzchnia zostanie powiększona zarówno w holu głównym, jak i dla klientów przebywających na halach basenowych.