Strona główna O Aquaparku Regulamin Kontakt Mapa strony BIP English Version

Jesteś na:  > Strona główna > Kontakt > Lokalizacja i dojazd

Kontakt  

Lokalizacja i dojazd

 Aqua Park Łódź znajduje się w centrum miasta i sąsiaduje z ogromnym terenem zielonym – Parkiem Zdrowie. Obiekt jest położony przy skrzyżowaniu al. Unii Lubelskiej (równoległa do al. Włókniarzy – jednej z głównych arterii miasta) z ul. Konstantynowską.

Pokaż Aquapark Fala na większej mapie
KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ
Tramwajem czy autobusem? Oba te środki transportu doprowadzą Cię do Aquaparku Fala. Swoje przystanki w pobliżu naszego obiektu mają:
tramwaje: 9, 43 i 43 bis (przystanek: ul. Konstantynowska/al. Unii Lubelskiej)
tramwaje: 8, 13 (przystanek: ul. Legionów/al. Włókniarzy)
tramwaje: 10, 12, 14 (przystanek: ul. Bandurskiego/Dworzec Łódź-Kaliska)
autobusy: 6 (przystanek przy Aquaparku/ al. Unii Lubelskiej)
autobusy: 74, 83 (przystanek: al. Unii Lubelskiej/ul. Konstantynowska)
autobusy: 80, 86, 98, 99, 99A, N2 (przystanek: ul. Bandurskiego/Dworzec Łódź-Kaliska )
Sprawdź rozkłady jazdy na stronie MPK.

SAMOCHODEM

Wjeżdżając do Łodzi od strony południowej (z kierunku: Rzgów) drogą krajową nr 1 (E75) należy na Rondzie Lotników Lwowskich zjechać czwartym zjazdem w ul. Pabianicką a potem skręcić w prawo w Al. Jana Pawła II i kierować się dalej tą trasą przez centrum miasta w kierunku północnym przez około 8 minut. Al. Jana Pawła II przechodzi w Al. Włókniarzy. Na skrzyżowaniu Al. Włókniarzy z ul. Konstantynowską skręcamy w lewo i na najbliższym skrzyżowaniu znów w lewo. Jesteśmy na miejscu.

Wjeżdżając od strony Pabianic ul. Pabianicką należy skręcić w lewo w Al. Jana Pawła II i jechać dalej według wskazówek powyżej.

Od strony północnej (z kierunku: Zgierz) kierujemy się na południe trasą krajową nr 1 (E75), czyli Al. Włókniarzy. Na skrzyżowaniu z ul. Konstantynowską skręcamy w prawo i później w lewo na najbliższym skrzyżowaniu. Jesteśmy na miejscu.

Od północno-wschodniej strony Strykowa i Warszawy a także od strony zjazdu z Autostrady A2 (droga krajowa nr 14) i od strony Brzezin (krajowa nr 72 przechodzi w krajową nr 14) dojeżdżamy do Ronda Solidarności. Zjeżdżamy trzecim zjazdem w ul. Uniwersytecką a z niej w prawo w ul. Narutowicza. Jedziemy prosto ul. Narutowicza (w godzinach 14-17 trzeba skręcić w prawo we Wschodnią, w lewo w Jaracza, w lewo w Zachodnią i w prawo w Zieloną, w związku z zakazem wjazdu), a później Zieloną przez około 10-12 minut. Przejeżdżamy na wprost przez skrzyżowanie z Al. Włókniarzy i na następnym skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Jesteśmy na miejscu.

Wjeżdżając do miasta od wschodu trasą wojewódzka nr 713 (z kierunku Tomaszowa Mazowieckiego), kierujemy się tą drogą przez miasto aż do skrzyżowania z Al. Włókniarzy. Skręcamy w prawo w drogę krajową nr 1 (E75) a na skrzyżowaniu z ul. Konstantynowską w lewo. Na kolejnym skrzyżowaniu (z ul. Unii Lubelskiej) ponownie w lewo i jesteśmy na miejscu.


ROWEREM
Do Aquaparku Fala prowadzą alejki Parku na Zdrowiu, scieżka od Atlas Areny lub pobliskie drogi rowerowe z Al. Włókniarzy. Poniżej lista ścieżek rowerowych, które ułatwią rowerzystom dotarcie do nas z różnych części miasta:

  • al. Mickiewicza (Piotrkowska - Włókniarzy) - ok. 2000 mb
  • ul. Retkińska (odc. Krzemieniecka - Maratońska) - ok. 3700 mb
  • al. Bandurskiego (łącznik - Jana Pawła II) - ok. 400 mb
  • ul. Drewnowska (Karskiego - Włókniarzy) - ok. 1600 mb
  • al. Jana Pawła II (Pasaż Łódzki - Mickiewicza) - ok. 650 mb
  • ul. Krzemieniecka - Bandurskiego (Retkińska - al. Jana Pawła II) - ok. 1540 mb
  • al. Włókniarzy i al. Jana Pawła II ( Zgierska-Pabianicka)- ok. 11600 mb