Strona główna O Aquaparku Regulamin Kontakt Mapa strony BIP English Version

Jesteś na:  > Strona główna > Oferta > Pakiety dla grup zorganizowanych > Aquapark + Experymentarium + Arena Laser Games

Oferta - Pakiety dla grup zorganizowanych  

Aquapark + Experymentarium + Arena Laser Games

PAKIET DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Aquapark FALA + Experymentarium + Arena Laser Games

 WODNE SZALEŃSTWO W AQUAPARKU

1 GODZ. – 11 zł*

2 GODZ. – 18 zł*

3 GODZ. – 25 zł*

Do każdych 15 osób opiekun wchodzi nieodpłatnie!
*ceny obowiązują od poniedziałku do piątku

Wszystkie te szaleństwa odbywają się pod czujnym okiem młodej i wykwalifikowanej kadry ratowników

 Experymentarium - 11 zł/ os. (60 minut)

Nauka nie musi być trudna! Jest tylko jeden warunek!
Zwiedzając wystawę Experymentarium należy wszystkiego dotknąć!

Wystawa Experymentarium to interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii), które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych (m.in. Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Słup zagrożenia, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy). Nasza wystawa łączy naukę z zabawą dzięki czemu nawet najnudniejsze zjawiska, procesy i teorie usłyszane na lekcjach okazują się mieć niejednokrotnie zaskakujące zastosowanie w codziennym życiu stając się dla eksperymentującego ” młodego naukowca” zrozumiałe i interesujące.

Jeszcze nigdy nauka nie była taka łatwa!

Dla najmłodszych zwiedzenie interaktywnej wystawy jest idealną lekcją pobudzającą kreatywność i ciekawość, zachęcającą do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. To zabawa i rozrywka edukacyjna, dzięki której mogą postawić pierwsze kroki w świecie nauki!

Do zwiedzania wystawy można dodatkowo zamówić Zagadki Einsteina:

Zagadki, quizy i testy sprawdzające uwagę, pomysłowość i kreatywność. Zestawy ciekawych zadań do których klucz znajduje się na naszej interaktywnej wystawie. ZAGADKI EINSTEINA to propozycja, która może urozmaicić zwiedzanie Experymentarium i uatrakcyjnić Waszą wycieczkę! Przygotowaliśmy gry o różnych stopniach trudności dostosowane do wieku i możliwości uczestników.
Czas: 30 min - cena 5 zł / os.

Warsztaty naukowe

BLIŻEJ NAUKI

Warsztaty naukowe ŚWIAT WOKÓŁ NAS - 13 zł / os. (około 60 minut)

Propozycje dla klas I-III

Dwa warsztaty w formie zintegrowanych działań edukacyjno-poznawczych, w przystępny i przyjemny sposób ukazujące dzieciom tajemniczy świat nauki i przyrody.

Formuła zajęć sprzyja pobudzaniu aktywności poznawczej i wzmaga ciekawość świata.

1. ŚWIAT WOKÓŁ NAS: POWIETRZE

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, jaki jest skład chemiczny powietrza, czym jest spalanie oraz jakie są właściwości powietrza. Uczniowie zamienią się w cząsteczki tworzące nasze życiodajne gazy oraz wykonają proste doświadczenia.

2.ŚWIAT WOKÓŁ NAS: STANY SKUPIENIA

Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję zagłębić się w tajniki materii tworzącej nasz świat – nauczymy się rozróżniać trzy stany skupienia, omówimy podstawowe różnice między nimi oraz poznamy ich właściwości. Wykonamy doświadczenia, które pomogą
lepiej zrozumieć i zapamiętać poruszane zagadnienia.

BLIŻEJ NAUKI

Zajęcia edukacyjne

Zajęcia edukacyjne w Experymentarium, to specjalnie opracowane 45-minutowe spotkania, skierowane do grup szkolnych. Omawiane zagadnienia korespondują z programem nauczania. Aktywizujące metody pracy i możliwość samodzielnego  wykonywania doświadczeń sprzyjają pogłębianiu zainteresowań naukowych uczniów.

Dziś lekcja w Experymentarium!

Propozycje dla klas IV-VI - 15 zł / os. (około 60 minut)

1. BLIŻEJ CHEMII: Tlen i dwutlenek węgla

Podczas warsztatów uczniowie będą mieli okazję, w ciekawy sposób, poznać i wypróbować różne właściwości tlenu i dwutlenku węgla. Nauczymy się jak otrzymywać oba gazy w warunkach laboratoryjnych oraz poznamy obieg tlenu w przyrodzie.

2. BLIŻEJ FIZYKI: Tajniki elektroniki

Na zajęciach poświęconych elektronice i elektryczności zamienimy się w małych inżynierów. Poznamy źródła energii – odnawialne oraz nieodnawialne, dowiemy się jak to się dzieje, że prąd może płynąć i jakie materiały mu to umożliwiają. Zbudujemy własne obwody elektryczne za pomocą zestawów kreatywnych oraz pozyskamy prąd z ziemniaków i cytryn.

3.BLIŻEJ BIOLOGII: Po co roślinom liście?

Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z budową liści i ich rodzajami. Sprawdzimy jakie barwniki są w nich ukryte, spróbujemy zaobserwować proces fotosyntezy w wykonaniu Moczarki Kanadyjskiej oraz dowiemy się jaką rolę odgrywają liście w funkcjonowaniu roślin.

Propozycje dla GIMNAZJÓW - 15 zł / os. (około 60 minut)

1.BLIŻEJ CHEMII: Kwasy i zasady

Podczas zajęć skupimy się na rozpoznawaniu kwasów
i zasad. Poznamy skalę pH oraz sposoby na sprawdzenie odczynów różnych substancji z asortymentu gospodarstwa domowego. Wykonamy doświadczenia
z użyciem wskaźników chemicznych.

2.BLIŻEJ FIZYKI: Ciśnienie

Na warsztatach poznamy rodzaje ciśnienia i zastanowimy się jaką rolę odgrywa w naszym życiu. Wykonamy doświadczenia, które w prosty sposób tłumaczą zasady działania ciśnienia w przyrodzie – zbudujemy własne “Nurki Kartezjusza” oraz doprowadzimy do implozji.

3.BLIŻEJ BIOLOGII: Składniki odżywcze

Podczas zajęć uczniowie poznają podstawowe składniki odżywcze oraz rolę jaką pełnią w organizmie człowieka. Za pomocą prostych doświadczeń nauczą się identyfikować ich obecność w produktach spożywczych. Wykonamy próbę ksantoproteinową oraz zbadamy produkty na obecność skrobi.

NAUKOWY MISZ-MASZ - 15 zł / os. (około 30 minut)
(to propozycja skierowana do osób w każdym wieku)

To niezwykłe warsztaty, które łączą w sobie wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Pokazują jak w prosty i bezpieczny sposób wykonać ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem artykułów znajdujących się w każdej kuchni. Nie zabraknie także profesjonalnych odczynników, które pozwolą uczestnikom poczuć się jak prawdziwi naukowcy! CHEMICZNY MISZ-MASZ to idealny przykład na to jak dobrze bawić się i uczyć! Czas: 40 min

W warsztatach naukowych oraz w zajęciach edukacyjnych jednorazowo może uczestniczyć grupa do 25 osób.

 

Pokaz Profesora Einsteina

Podczas 20 minutowego pokazu Profesor wprowadzi wszystkich w świat nauki. Uczestnicy obserwują doświadczenia fizyczne i chemiczne w grupie do 50 osób. Przygotowane doświadczenia dostosowane są do wieku uczestników – od prostych zjawisk i reakcji, które można wykonać w domu po często skomplikowane – przy użyciu odczynników chemicznych.

Profesor Einstein z myślą o grupach szkolnych i wycieczkach, przygotował dwa zestawy doświadczeń:

PIERWSZE SPOTKANIE Z EINSTEINEM - 11 zł / os.
Pokaz chemiczno-fizyczny, podczas którego w ciekawy sposób zostaną zaprezentowane
różnego rodzaju doświadczenia i wybuchowe eksperymenty.Każdego uda nam się zaskoczyć!

DRUGIE SPOTKANIE Z EINSTEINEM - 11 zł / os.
To druga odsłona pokazu, podczas którego postaramy się dalej rozwijać zainteresowanie
naukami ścisłymi. Zaprezentowane doświadczania pozwolą inaczej spojrzeć na świat chemii i fizyki.

W pokazach  jednorazowo może uczestniczyć grupa do 50 osób.

***UWAGA: zniżki dotyczą jednej atrakcji bez względu na ilość wybranych. 

O Arenie

ARENA LASER GAMES
To centrum gier laserowych, znajdujące się na terenie Łódzkiej Manufaktury, oferujące grę w laserowy paintball. To doskonała alternatywa dla standardowego Paintballa. Niewidoczna wiązka laserowa emitowana przez karabiny jest w 100% bezpieczna dla zdrowia. Rozgrywka na Arenie to także doskonała zabawa ruchowa, w której liczą się spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji. Uczestnicy wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizują ze sobą indywidualnie lub zespołowo o miano lidera.Rozgrywka odbywa się w specjalnie do tego celu przystosowanym pomieszczeniu – Laserowym labiryncie, zajmującym powierzchnię około 250 m2., na terenie którego znajdują się opony, drewniane skrzynie, metalowe beczki, lampy UV, fluorescencyjne graffiti. Cały wystrój, połączony z profesjonalnym nagłośnieniem, efektami świetlnymi, generatorem mgły tworzy niezapomniany klimat. To atrakcja polecana każdemu, bez względu na wiek czy płeć dlatego Arena Laser Games jest idealnym rozwiązaniem na organizację różnych imprez. W naszej ofercie znajdują się imprezy urodzinowe dla dzieci, wieczory kawalerskie i panieńskie, oraz imprezy firmowe. Zapraszamy także graczy indywidualnych dla których przygotowaliśmy szereg rożnych promocji .

Na czym polega ?
Jest to zabawa, wymagająca aktywności fizycznej i umysłowej, wspierana przez pistolety laserowe i kamizelki wyposażone w bezprzewodową kontrolę (WiFi). Gra odbywa się na specjalnie stworzonej arenie, w formie labiryntu, skrytej w tajemniczym półmroku, nasączonej specjalnie wytworzoną, gęstą mgłą. Atmosferę niesamowitości wzmagają dodatkowe efekty specjalne, świetlne oraz muzyka. Każdy z graczy ubrany jest w specjalną kamizelkę, wyposażoną w sensory, które reagują na strzał – wiązkę laserową. Poruszając się po labiryncie pełnym niespodzianek i pułapek, gracz, wyposażony w elektroniczną zbroję i pistolet laserowy, może działać sam lub w zespole. Celem jego misji jest zdobycie maksymalnej ilości punktów.
Jakie są scenariusze gier do wyboru ?
O rodzaju rozgrywki decydują sami gracze dopasowując go do swoich upodobań oraz poziomu zaawansowania.
Gra Drużynowa (gra bez limitu żyć i amunicji) – uczestnicy podzieleni są na dwie drużyny, każda z drużyn rozpoznaje własnych graczy dzięki kolorowi lampek na kamizelkach i karabinach. Zawodnicy zdobywają punkty przez celne trafienia w przeciwników, natomiast za zestrzelenie kogoś ze swojej drużyny naliczane są punkty ujemne. Punktacja zespołu decyduje o wygranej. Wariant gry jest proponowany od 4 osób i więcej.
Gra Każdy na Każdego (Solo – gra bez limitu żyć i amunicji) – to najprostszy wariant proponowany początkującym graczom. Każdy z zawodników walczy na własny rachunek, inny uczestnik gry to wróg. Zawodnicy zdobywają punkty przez celne trafienia w przeciwników. Punktacja gracza decyduje o wygranej. Wariant gry jest proponowany przy mniejszej liczbie uczestników.
Deatchmatch (gra z limitem żyć i amunicji) – gra praktycznie jak w scenariuszu powyżej. Różnica polega na tym, że każdy zawodnik ma określoną liczbę żyć i amunicji, po ich utracie kończy rozgrywkę. Wygrywa ten kto utrzyma się na Arenie najdłużej i zdobędzie najwięcej punktów. Limitowana ilość żyć i amunicji dostarcza dodatkowej adrenaliny. Limity zostały odpowiednio dobrane by zapewnić graczom możliwie jak najdłuższy czas gry. Scenariusz proponowany dla zaawansowanych graczy.
Niezależnie od scenariusza komputer zlicza wszystkie strzały, a ostateczny wynik każdy zawodnik otrzymuje na wydruku indywidualnej karty rozgrywki, na której znajduje się szczegółowa informacja o przebiegu jego walki, punktacji, ilości trafień, bonusach itp.. Umożliwia to polepszenie swojej strategii podczas kolejnej gry.

Dla kogo jest Arena Laser Games ?
Laser Games jest pasjonującą grą dla każdej grupy wiekowej (minimalny wzrost uczestnika – 120 cm). Wystarczy chęć przeżycia niezwykłej przygody. W tej grze liczy się głównie inteligencja, spryt, refleks i umiejętność analizy ciągle zmieniającej się sytuacji.
Dla klientów indywidualnych, rodzin, grup znajomych – z nami można pozbyć się złej energii, zabić nudę i pokonać stres, przeżyć ekstremalną przygodę, odkryć nową pasję !Wystarczy pozwolić ponieść się własnej wyobraźni i zakosztować przyjemności gry laserowej !
Dla szkół – wyjątkowa lekcja W-F, rozwijanie sprawności fizycznej i koordynacji! Wspaniała okazja do integracji klasy podczas niekonwencjonalnej godziny wychowawczej !
Dla firm – motywuj swoich pracowników i dynamizuj zespół w szczególnych dla niego momentach! Szansa na wzmocnienie siły przebicia przedsiębiorstwa przez zacieśnienia współpracy i jedności zespołu ! Zobacz naszą ofertę dla firm w zakładce IMPREZY.

Dlaczego warto spróbować?
To okazja poznania swoich słabych i silnych cech charakteru. To także możliwość lepszego poznania swoich kolegów czy współpracowników. Ta gra jednoczy grupę, dzięki niej ujawniają się liderzy. Arena pozwoli także oderwać się od codziennych problemów, odnaleźć relaks oraz odprężenie. To idealna zabawa na każdą okazję: urodziny, imieniny, samemu i w grupie – u nas przeżyjesz unikalną przygodę ! Sprawdź, jakie IMPREZY można u nas zorganizować !
Emocje gwarantowane !

Cennik grupowy *
Poniedziałek- piątek

GRA

CENA

15 min.

9 zł./os.

20 min.

13 zł./os.

25 min.

17 zł./os.

www.experymentarium.plwww.arena-lasery.pl

Rezerwacje grupowe - Eksperymentarium oraz Arena Laser Games (Manufaktura, rynek, I piętro), tel. 42 633 52 62 lub e-mail biuro@parkminiatur.pl;

Rezerwacje grupowe - Aquapark Fala, pn - pt 8:00-16:00, tel. 42 683 44 82 lub e-mail rezerwacje@aquapark.lodz.pl; Zapraszamy do zapoznania się z ofertą obiadową dla grup zorganizowanych.